Tag Archives: internet paketim var ama internete giremiyorum

Bilgisayarım İnternete Bağlanmıyor Windows 7

Bilgisayarım İnternete Bağlanmıyor Windows 7

Bilgisayarım İnternete Bağlanmıyor Windows 7

Sitemizi sürekli takip eden bir kullanıcımız windows 7 işletim sistemine sahip bilgisayarından internete girişlerde sorun yaşadığını belirtmiş. Google arama motorunda sorunun çözümünü aradığımızda sizlere en faydalı olabileceğine inandığımız yazıyı aşağıda paylaştık. Umarız sorununuzu çözer..

Bir önce yazdığım buradaki konumda windows 7 de internet bağlantı problemi yaşayanlar için birkaç öneride bulunmuştum. Üzülerek bu yöntemlerin kısa süreli işe yaradığını söylemek zorundayım. Bir süre sonra aynı hata ile tekrar karşılacaksınız. Uzun çabalar ve uğraşlar sonunda deneme yanılma yöntemi ile bu işi çözdüm ve şuan sorunsuz internet bağlantısı sağlayan Windows 7 ile bu yazı yazıyorum. Yaptığım değişikliklerden sonra 2 gündür bu sistemi test ediyorum ve hiçbir problem yaşamadım. Bu nedenle de siteyi ihmal ettim. Fakat ihmal ettiğim süre zarfında gördüm ki birönce açtığım konu sizler tarafından sıklıkla ziyaret edilmiş. Demek ki bu problemi yaşayan tek ben değilim. Bunun için çözümünüde sizinle paylaşmak istedim.

Sorun sizin bilgisayarınızda yada bilgisayarınıza kurduğunuz herhangi bir problemde değil. Problem kurmuş olduğunuz Windows 7′de… Araştırmalarım sonrasında bu sorunu yaşayanların genelde Windows 7 ultimate kullanıcıları olduğunu tespit ettim. Bu tespitlerim arasında kullanıcıların “Aktivasyon İstemeyen” Windows 7 ultimate kullanıcıları olduğuda var. Eğer kullandığınız sürüm Windows 7 ultimate 7600 sürümü ise ve bu sürümün aktivasyon istemeyen versiyonunu internette bi yerlerden bulup yüklemişseniz kaldırmak zorundasınız. Bu aktivasyon istemeyen sürüm maalesef ki internet bağlantınızda probleme neden oluyor. Bunu neden yaptığını bilmiyorum ama aktivasyon istememesi için yapılan bir takım işlemler programı ilerleyen zamanda internet bağlantısını çift görmesine neden oluyor. Bilgisayarınızda hem sizin oluşturduğunu “ev” yada “ortak” ağ hemde bilgisayarın kendi oluşturduğu “tanımlanamayan ağ” ortaya çıkıyor. Buda sizin internet bağlantınızda problem yaşamanıza sonra “Windows 7 İnternete Bağlanmıyor” diye aranıp durmanıza neden oluyor. Uzun süredir bu problemi çözmeye çalışıyordum ve sonunda kurtuldum. Şuan kullandığım Windows 7′ye bir önceki sürüme yüklediğim tüm programları yükledim ve internet bağlantımda hiçbir problem yaşamadan kullanıyorum. Peki siz ne yapacak sınız? Aşağıda maddeler halinde yazdığıklarımı harfiyen uygulayacak ve bu sorundan kurtulacaksınız =)

1. Aktivasyon istemeyen (sonradan cracklenebilir -ki tasvip etmiyoruz) Final sürümünü bulup PC’nize kurun.

2.Kurulum sırasında sürüm yükseltme işlemini denemeyin. Bilgisayarınıza format atarak kurulum yapın.

3.Format sırasında Windows 7 kuracağınız hardiskinizi kesinlikle silip yeniden oluşturun.

4.Bilgisayarınız Sistemsel bölümler için hardiskinizde 100 MB kadar bölüm oluşturmak isteyecektir. Buna kesinlikle evet diyerek devam edin.

5. Bilgisayarınıza kuracağınız virüs programı kesinlikle Windows 7 için uyumlu olsun.

Yukarıda yazdıklarımı yaptığınızda hiçbir problem yaşamadan Windows 7′yi kullanabilirsiniz. Kullanıcılar virüs programlarını Toplu Koruma olarak seçtiklerinde internet gezginini tarayan virüs programları sisteminizdeki ağ yapılandırmasına müdahale edebilmek için bazı dosyalar kurabilir. Bu dosyalarda sisteminizde ağ problemine neden olabilir. Bu problemleri yaşamamak için Microsoft’un önerdiği virüs programlarını kurun. Eset kullanıcıları için güzel haberi de bu konu vasıtası ile vermiş olalım. Uzun zamandır beklenen Esetin Windows 7 uyumlu virüs programı da çıktı. Eset’in resmi web sitesinden programı bulabilirsiniz.

Kaynak http://www.grafiktasarimmedya.com/

Dilerseniz bir de videolu anlatım var. Burada belirtilenleri de deneyebilirsiniz.

Windows 7 İnternet Sorunu ve Çözümü Hakkında Başka Sorunuz Var İse Hemen Alt Kısımda Ki Yorum Bölümünden Yazabilirsiniz.