Bu yenisi

Sandık Görevlisi Sorgulama 10 Ağustos 2014

10 Ağustos 2014 tarihinde yapılacak olan cumhurbaşkanlığı seçimlerinde nerede görevliyim diye merak eden kullanıcılarımız aşağıda belirteceğimiz linke tıklayarak sorgulama işlemlerini gerçekleştirebilirler. Sandık görevlisi sorgulama linki henüz aktif değildir. YSK ile eş zamanlı olarak sitemizden takip edebilirsiniz. Hangi sandıkta görevliyim

sandık görevlisi sorgulama

Ülkemizde ilk defa cumhurbaşkanı halk tarafından seçilecek. Nefesler tutuldu cumhurbaşkanı kim oldu, olacak sorusunun cevabı bekleniyor. Recep Tayyip Erdoğan, Selahattin Demirtaş ve Ekmeleddin İhsanoğlu’nun aday olduğu seçimlerde görevli olanlar hangi sandıkta, okulda görev yapacak aşağıda ki linkten takip edebilirler.

Peki kimler sandık görevlisi olabilir?
Bu görev kimlere verilir?
Sandık başkanı nasıl olunur?

Sandık kurulu kaç kişiden oluşur?
Sandık kurulu en az 5 kişiden oluşur. Sandık Kurul Başkanı ve 4 üyeden oluşur. Bu dört üyeden birisi Sandık Kurulu Memur Üyesidir. Diğer 3 kişi ise Siyasi Parti üyeleridir.

Sandık kurullarında kimler görev alamaz?
İdare amirleri, zabıta amir ve memurları, Askeri Ceza Kanununun 3 üncü maddesinde yazılı askeri şahıslar, milletvekilleri ve adaylar, bu Kanunda gösterilen kurullara seçilemezler.
Sandık Kurulunda görev almak için,

1- Sandık Kurulu Üyeleri: Sandık Kurulu Başkanı ve Sandık Kurulu Memur Üyesi
2- Sandık Kurulu Siyasi Parti Üyeleri: Siyasi Partilerin üyelerinden belirlenecek 4 asil 4 yedek üyeden oluşur.

Sandık Görevlisi Nasıl Olunur

* Sandık Kurulu Başkanı ve Sandık Kurulu Memur Üyesi devlet memurlarından Yüksek Seçim Kurulu tarafından belirlenir.
* Sandık Kurulu Siyasi Parti Üyeleri ise siyasi partiler tarafından sandık görevlisi olarak Yüksek Seçim Kuruluna bildirilir. Görev almak için üyesi olduğunuz siyasi partilere başvurabilirsiniz…

Sandık Görevlisi Ücretleri

Daha önceki seçimlerde olduğu gibi sandık görevlilerinin ücretleri aşağıdaki belirtildiği oranlarda gündelik alacaklardır. Gündelik ücretleri daha önceki seçimlerde 49 TL olmuştu. Bu seçimlerde bu ücret biraz artması muhtemel.

İşte Sandık Görevlileri gündelik oranları…

Sandık kurulu başkanı : (3) Gündelik,
Sandık kurulu memur üye (Kurs verilmişse) : (2) Gündelik,
Sandık kurulu memur üye (Kurs verilmemişse) : (1) Gündelik,
Sandık kurulu siyasi partili üye : (1) Gündelik

İL VE İLÇE SEÇİM KURULLARI

Başkanlar ve İl Seçim Kurulları Üyeleri 76,50

İlçe Seçim Kurulları Üyeleri 61,50

Seçmen Kütük Bürosu Müdürleri 72,50

Seçmen Kütük Bürosu Zabıt Katipleri 67,50

Seçmen Kütük Bürosu Hizmetlileri 61,50

Askı Yeri Görevlileri 56,50

Memurlar (Başka kurum personeli olup görevlendirilenler) 56,50

Şoförler (Başka kurum personeli olup görevlendirilenler) 56,50 Hizmetliler (Başka kurum personeli olup görevlendirilenler) 56,50

SANDIK KURULLARI

Başkan 70,50

Üye 61,50

BİNA SORUMLULARI 70,50

Bir önceki genel seçimlerde Sandık Başkanı 168 TL, Sandık kurulu memur üye 98 TL, Sandık Kurulu Siyasi Parti Üyeleri ise 49 TL almışlardı.

Sandık Görevlisi Sorgulama Ekranı Güncellendiğinde Bu Sayfadan Paylaşılacaktır. Seçim Parası İle İlgili Yorumlarınızı Bekliyoruz.

35 Comments on Sandık Görevlisi Sorgulama 10 Ağustos 2014

 1. Kisisel is baslatmak için bir kredi gerekiyor ?.
  faturanizi ödemek için bir kredi gerekiyor mu?

  Simdi kredi.teklif@gmail.com bize hemen kredi transferi ile devam etkinlestirmek için: Eger ilgileniyorsaniz lütfen bu e-postayi basvurun. Ayrica bu e-postaya burada bize ulasabilirsiniz: (finance_institute2015@outlook.com) Eger ilgileniyorsaniz dolgu ve bu bilgileri dönerseniz biz,% 2 faizle kredi veriyor.

 2. En geç 15 gün içerisinde para hesaba geçmeli yazıyor bazı yerlerde. Bugün 14 Nisan 2014 ve tam 15 gün oldu. Halkbankası’na neden para yatmadı? Takip eden görevli yok mu bu konuyu?

 3. BEN HEM AZAYIM HEM PARTİ SANDIK GÖREVLİSİYİM AMA AZA OLDUĞUM İÇİN SANDIKTA GÖREV YAPAMAZSIN DEDİLER NE KADAR DOĞRU

 4. sandık başındaki memurların isim ve soy isimleri inşallah seçim gününe kadar kimseye açıklanmıyordur inşallah yani seçime katılan parti ve muhtar adaylarına

   • BEN HEM AZAYIM HEM PARTİ SANDIK GÖREVLİSİYİM AMA AZA OLDUĞUM İÇİN SANDIKTA GÖREV YAPAMAZSIN DEDİLER NE KADAR DOĞRU YANIT

 5. inanılmaz yoruyorlar insanı,verdikleri ücret oldukça düşük.ucuz amele işleri bu ülkede ögretmenindir genelde,herkese hayırlı uğurlu olsun,keşke görevlendirilmeseydik,çok zor işmiş bu ya.

 6. ücretlerin dolgunlaştırılması gerek seçim süresince hem bedenen hemde kafa yorgunluğu hat safhada olacak

  • Partiler ve YSK tarafından henüz listeler ve sorgulama ekranı açıklanmadı. Eş zamanlı olarak sitemizden takip edebilirsiniz.

 7. Sandık Kurulu başkanlığı ücreti 70,50×3 yevmiye mi?yoksa sadece 70,50 tl mi?.Eğer sadece70,50 tl ise 3 günlük çalışmanın karşılığı çok çok düşük. Vazgeçe bilirim böyle olursa

Leave a Reply

Your email address will not be published.