Polis Olmak İçin Kaç Puan Gerekir 2014

Wikipediaturk.Com Ailesi olarak en kaliteli konuları ve en kaliteli içerikleri birbirinden ayırarak hazırlamış olduğumuz konularımızda en güzel ve en içten konular sizlerle. Vikipedia adı altında binlerce konu ve ayrıcalıkları sizler için hazırladık. Wikipediaturk. Ailesi olarak en doğal konuları sizler için hazırladık...

Polis olmak isteyen kullanıcılarımız.. 2014 polislik taban puanları sitemizin bu sayfasından ileri ki zamanlarda güncellenecektir. Polis olmak için kaç puan gerekir en az kaç net yapmanız gerekiyor aşağıda ki makaleden öğrenebilirsiniz. Polislik hakkında ki sorularınızı alt kısımda ki yorum bölümünden iletebilirsiniz.

Polis olmanın üç yolu var: Birinci yol ilkokuldan sonra gireceğiniz lise yerleştirme sınavından sonra Polis Koleji’nin duyurularını takip etmek. Polis Koleji her yıl aldığı öğrencileri eğiterek Polis Akademisi’ne gönderiyor. Yani Polis Akademisi’ne girmenin bir yolu Polis Koleji’nden mezun olmakla geçiyor. Ancak şöyle bir kötü haberimiz var. Polis Koleji’nden yapılan açıklamaya göre bu yıl koleje öğrenci alımı yapılmayacak. Yani birinci yoldan polis olmak bu sene için imkansız.

polis olmak için kaç puan gerekir

İkinci yol ise liseden mezun olduktan sonra üniversite sınavlarına girmek ve Polis Meslek Yüksekokulu’nun duyurularını takip etmek. Polis Meslek Yüksekokulları her yıl bünyesinde yetiştirdiği binlerce polis adayını ülkemizin çeşitli şehirlerinde görevlendirerek polis memuru ihtiyacını bu yolla karşılıyor. PMYO’ya giriş için ilk basamak üniversite sınavı YGS’den en az 300 puan almak gerekiyor. Daha sonra yapacağınız başvurunun ardından yazılı, sözlü ve spor sınavlarına katılıyorsunuz. Bu sınavlardan da başarıyla geçtikten sonra PMYO’ya kabul ediliyorsunuz. İki yıllık temel eğitimin ardından polis memuru olarak göreve başlıyorsunuz. PMYO’ya girmek için gerekli boy, kilo ve sağlık şartlarını gerekli kılavuzları okuyarak öğrenmenizde fayda var.

Son yol ise Polis Akademisi’ne girmek. Bunun için üniversite ikinci basamak sınavı LYS’den ham 300 puan ve üzerinde puanınızın olması gerekiyor. Bu şartlara sahipseniz Polis Akademisi’ne başvurabilirsiniz. Tıpkı PMYO’daki gibi burada da sizi sözlü mülakat ve spor sınavları bekliyor. Bu sınavlardan başarıyla geçip gerekli sağlık şartlarına sahip olursanız siz de Polis Akademisi’ne girebilirsiniz. 4 yıllık lisans eğitiminin ardından Türk Polis Teşkilatı’nın kadrosunda komiser yardımcısı olarak göreve başlayabilir, zamanla liyakat ve ehliyet kuralları çerçevesinde polislik hiyerarşisi içinde yükselerek emniyet müdürlüklerine kadar gelebilirsiniz. Tüm polis adaylarına başarılı çalışmalar dileriz.

Polis Olmak İçin Kaç Puan Gerekir Konusu Hakkında Fikirlerinizi ve Görüşlerinizi Alt Kısımda Ki Yorum Kutusundan Belirtebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Genel