Özür Dilerim Filmi Konusu Yorumları Oyuncu Kadrosu

Wikipediaturk.Com Ailesi olarak en kaliteli konuları ve en kaliteli içerikleri birbirinden ayırarak hazırlamış olduğumuz konularımızda en güzel ve en içten konular sizlerle. Vikipedia adı altında binlerce konu ve ayrıcalıkları sizler için hazırladık. Wikipediaturk. Ailesi olarak en doğal konuları sizler için hazırladık...

‘Özür Dilerim’ filminin ön gösterimi yapıldı

Yapımını Yol Yapım, yapımcılığını Güven Kıraç’ın yaptığı, senaristliğini ve yönetmenliğini Cemil Ağacıkoğlu’nun üstlendiği 20 Aralık’ta vizyona girecek olan Özür Dilerim dün akşam 8 sinemada yapılan ön gösterimlerle izleyicisiyle buluştu.

Daha evvel Hamburg Film Festivali’nde gösterilen ve İstanbul Film Festivali’nde ödül alan film, izleyicisiyle buluşacak.
Seyircili ön gösterim dün yapıldı

Vizyondan önce festivallerde görücüye çıkan film dün de İstanbul’da Altunizade Capitol Spectrum, Beyoğlu Beyoğlu Sineması, Haramidere Cinetech Torium, Kadıköy Rexx, Levent Metrocity CinemapinkSinemalarında, İstanbul dışında Bursa, Ankara ve Eskişehir’de de ön gösterimleri yapıldı. Beyoğlu Beyoğlu Sineması’nda düzenlenen ön gösterime oyuncu kadrosu da katıldı.

Gösterim sonrası yapılan söyleşide seyircilerden birinin filmdeki anne karakteriyle ilgili yorumuna istinaden Güven Kıraç, “İki seneboyunca otizmli ve zihinsel engelli yani gelişim yetersizliği olan çocuklarla çocuklarla ve aileleriyle çok uzun zaman geçirdik. Bu zaman zarfında ön çalışma sırasında annelerin durumunu gördük. Çocuk doğduktan sonra kordon bağı kesilir. Mecazi olarak söylemek gerekirse, bu tip ailelerde o kordon bağı kesilmiyor, anneyle çocuk arasındaki organik bağ ölene kadar devam ediyor. Biz çocuklar için gittiğimizde anneler daha seyredilmeye değer şeyler söylediler” dedi.

Film “ÖZÜR DİLERİM”: SORGULAYAN BİR “AİLE” HİKAYESİ

Özür Dilerim, gelişim yetersizliği olan bir insanı ve onun sağlık sorunlarıyla şekillenen bir ailenin iç dünyasını anlatıyor. Selim’in tüm aile için bir “yük” olan bu durumunun, aslında aileyi bir arada tutan şey olduğunu anlatan film, ailenin Selim’in “yükü” üzerinden kendileriyle hesaplaşmasını anlatıyor.

Kaynak MYNET

Özür Dilerim Filmi İle İlgili Yorumlar Alt Kısımda Ki Kutucuktan İletebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Genel