Öğretmenlikte Yaş Sınırı 2013

Wikipediaturk.Com Ailesi olarak en kaliteli konuları ve en kaliteli içerikleri birbirinden ayırarak hazırlamış olduğumuz konularımızda en güzel ve en içten konular sizlerle. Vikipedia adı altında binlerce konu ve ayrıcalıkları sizler için hazırladık. Wikipediaturk. Ailesi olarak en doğal konuları sizler için hazırladık...
Öğretmenlikte Yaş Sınırı 2013

Öğretmenlikte Yaş Sınırı 2013

Danıştay Onikinci Dairesi, ilk defa öğretmen kadrolarına yapılacak atamalarda aranan 40 yaş şartının, Bakanlıkta ustaöğretici olarak çalışanlarda aranmaması gerektiğine karar verdi.

Hatırlanacağı üzere, Danıştay öğretmenliğe ilk defa atamalarda, 40 yaş şartının aranmasını, hukuka aykırı bulmamıştı.

Ancak, Bakanlıkta ustaöğretici olarak çalışan bir öğretmen, kadrolu öğretmen olarak başvurduğunda, yine 40 yaş şartı aranmıştır. Aday, bu işlemi dava etmiştir. Danıştay Onikinci Dairesi, 40 yaş şartının kişinin ustaöğretici olarak göreve başladığı tarih itibariyle aranması gerektiğine karar verdi.

Bu karar, Bakanlığa bağlı okullarda ustaöğretici olarak çalışmakta olanlar için, kadrolu öğretmenliğe atanmaları sırasında 40 yaş şartının aranmayacağı anlamına gelmektedir. Bu karar, benzer durumda olanlar için emsal olacaktır.

Öğretmenlikte Yaş Sınırı Hakkında Sizler Neler Söylemek İstersiniz?

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
 1. buket esmer dedi ki:

  Cok ama cok sacma herseyden once esitlige aykiri

 2. ismail dedi ki:

  bu sorunla karşı karşıya kalan ve yakın zaman da karşılaşacak olan dava aşmalı

 3. german dedi ki:

  40 yaş şartı 40 yıl önce belki gerekliydi fakat 40 yıl sonra çağdışı ve insan haklarına aykırı bir uygulamadır.çünkü 5 ile 10 yıl uğraş didin emek ver ve ösym denilen merkezde ne olup bittiğinden Hükümetin bile haberi yok puanlarımızla istedikleri gibi oynamaktadırlar bu yüzden hak kaybına uğramaktayız ve yaş değil 40 ianın 80 bile olur hepimize geçmiş olsun arkadaşlar!Hiç olmazsa 2014 şubat atamasında bu 40 yaş şartını görmek ve duymak istemiyoruz artık yeter arkadaşlar

 4. zlh dedi ki:

  özel okullarda çalışanlar için de geçerli mi acaba

BİR YORUM YAZ
Genel