Kızıl Elma Dizisi Trt 1

Wikipediaturk.Com Ailesi olarak en kaliteli konuları ve en kaliteli içerikleri birbirinden ayırarak hazırlamış olduğumuz konularımızda en güzel ve en içten konular sizlerle. Vikipedia adı altında binlerce konu ve ayrıcalıkları sizler için hazırladık. Wikipediaturk. Ailesi olarak en doğal konuları sizler için hazırladık...

Kızıl Elma Dizisi Trt 1

Kızıl Elma Dizisi Trt 1

Osman Sınav’dan çok ses getirecek bir dizi daha. Yeni Kurtlar Vadisi TRT 1 ekranlarında yayınlanacak. Başrolünde yakışıklı oyuncu Furkan Palalı’nın oynayacağı açıklandı. Dizi ne zaman, hangi kanalda, saat kaçta yayınlanacak detaylar yazının devamında. Kızıl Elma dizisi oyuncuları kim kimdir, kadrosu ve karakteri;

TÜRK GİZLİ SERVİSİ’NİN KAHRAMANLARI
Kızılelma ülküsünden yola çıkılan dizinin fragmanı da oldukça çarpıcı. Dizinin başrolünde ise daha önce Son Yaz Balkanlar ve Aşk Emek İster gibi dizilerde yer almış olan Furkan Palalı yer alacak. “Ülken için yaşa, aşkın için öl” sloganıyla duyurulan yeni dizi Kızılelma’nın ilk tanıtım fragmanı da yayınlandı.

KIZIL ELMA DİZİSİNİN KONUSU

Türkiye’nin milli varlık ve çıkarlarını korumaya ant içmiş bir avuç adam ve kadının hikayesinden yola çıkılan dizide ; bir avuç kahramanın özverili hayatı konu alınacaktır. Bu kahramanlar Yeni Türkiye nin büyümek ve bölgesinden yeniden adalet ve refahın merkezi olmak yolundaki bu ülke için yaşayacak, mücadele edecek ve “maceradan maceraya” koşacaklar. Dizinin başrollerini tiyatronun ve sinemanın önemli isimleri paylaşacak. Türk Gizli Servisi, yani Milli İstihbarat Teşkilatı’nı (MİT) konu edilecek.

KIZIL ELMA ÜLKÜSÜ NEDİR?

Kızıl Elma, Türkler tarafından değişik şekillerde tasvir edilmiş olup bazen bir belde, bazen bir taht, bazen de dünya hakimiyetini temsil eden som altından yapılma kızıl renkli bir küre olmuştur. Bazen fethedilmesi gereken illeri ifade eder, çoğu kez ise bütün Türklerin, tek bayrak altında toplandığı devletin simgesidir.

Bu altın top bazen zaferin işareti, bazen hakimiyetin sembolü, bazen de fethedilmek üzere hedef seçilen yerin sembolü olarak ifade edilmiştir. Kızıl Elma çok eskilere dayanan bir türk inancıdır. Türkistan’da bulunan Hazar Denizi’nin doğu kesimlerinden gelmiş olan Oğuz Boylarının, Hazar kağanlarının ipek çadılarında ki hakimiyetlerinin sembolü olarak bilinen Altın Top yani Kızıl Elma’yı ele geçirmeyi vazife edinmişlerdir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Genel