Kıvanç Baran Aslan Kimdir Vikipedi Biyografi (Doksanlar Halil)

Wikipediaturk.Com Ailesi olarak en kaliteli konuları ve en kaliteli içerikleri birbirinden ayırarak hazırlamış olduğumuz konularımızda en güzel ve en içten konular sizlerle. Vikipedia adı altında binlerce konu ve ayrıcalıkları sizler için hazırladık. Wikipediaturk. Ailesi olarak en doğal konuları sizler için hazırladık...

Kıvanç Baran Aslan Kimdir Vikipedi Biyografi (Doksanlar Halil)

Özellikle mizah ağırlıklı rollerde ve maganda tiplerinde başarılı bir performans sergileyen Kıvanç Baran Aslan aslında uzun yıllardır tiyatro, sinema ve dizi izleyicilerinin yakından tanıdığı bir isim. 01 Temmuz 1988 tarihinde Ankara’da dünyaya gelen Aslan ilk, orta ve lise eğitiminin yanı sıra üniversiteyi de Ankara’da okudu. Gazi Üniversitesi’nin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinden mezun olan oyuncu özellikle Kanal D ekranlarında izlediğimiz Artiz Mektebi adlı programla dikkatleri üzerine çekti. Osmantan Erkır’ın sunduğu, Sinan Çetin, Nurgül Yeşilçay ve Müjde Ar gibi ünlü oyuncuların jüri koltuğunda oturduğu yarışmada Kıvanç Baran Aslan da her hafta yeteneklerini sergileme fırsatı buldu. Bu yarışma oyuncunun Haldun Dormen gibi bir tiyatro duayeninden eğitim almasını sağladı ve yeni kapılar açmış oldu.

Çeşitli tiyatro oyunlarında görev yapan Kıvanç Baran Aslan, “Cesaret Ana ve Çocukları” adlı önemli bir savaş karşıtı oyunda da rol aldı. Çağdaş tiyatroya yön veren sanat adamlarından biri olan Brecht’in kaleme aldığı oyunda Cesaret Ana karakteri bir yandan savaşın üstünden geçimini sağlarken, bir yandan da evlatlarını savaştan korumak için mücadele veriyor.

Kıvanç Baran Aslan, ismini tıklanma rekorları kırarak fenomen haline gelen bir videodan alan “Oğlum Bak Git” adlı filmle sinema dünyasına adım atmıştır. 1.89 cm’lik boyundaki oyuncu filmde Metin Yıldız, Yavuz Seçkin, Nazlıhan Yılmaz ve Veysel Diker gibi önemli oyuncularla birlikte görev yapmış ve filmde Sabit adlı bir karakteri canlandırmıştır.

İyi şarkı söyleyebildiğini de kanıtlayan Kıvanç Baran Aslan, şu sıralar Mint Yapım imzalı Doksanlar dizisinde Halil karakterini canlandırmaktadır. Dizi de hükümet tarafından et fiyatlarına yapılan zammı arkadaşlarıyla delmeye çalışırken yakalandığı sahne çok güldürmüştür.

Doksanlar Halil Karakteri Kıvanç Baran Aslan Hakkında Neler Söylemek İstersiniz?

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Kullanıcı Adı dedi ki:

    Cok komik polisdeyken cok komikti cok cok güldüm

BİR YORUM YAZ
Genel