Vikipedi

Hangi Bankada Hesabım Var Nasıl Öğrenirim

Birçok insanın birden fazla hesabı bulunmakta. Genellikle de iş hayatıyla ilgili farklı bankalardan hesap açılabiliyor. Örneğin kendi çalıştığım şirket son üç aydır farklı bankalardan maaş ödemesi yapıyor. Zorunlu olarak bu bankalarda hesap açıyoruz. Ancak daha sonra kullanmayınca kalıyor. Hangi bankalarda hesabım var sorusu ister istemez soruluyor.

hangi bankada hesabım var nasıl öğrenirim

Türkiye Bankalar Birliği (TBB) zaman aşımına uğramak üzere olan hesaplar için internet sitesi açtı. Buna göre vatandaşların bankalarda unuttuğu hesapları için www.zamanasimi.org/tbb adlı site hizmete girdi. Hangi bankada hesabım var nasıl öğrenebilirim, hangi bankada hesabım var, banka unutulan para nasıl öğrenilir konularında yardımcı oluyor.

Bankanızda unuttuğunuz mevduat, katılım fonu, emanet ya da alacaklarınız için sorgulama hizmeti başlattı. Buna göre http://www.tbb.org.tr/tr adresinden de size ait unutulmuş hesaplar için detaylı bilgi alabilirsiniz. Bankalarda açık hesabım varmı, 2014 bankalarda unutulmus paralara bakma, bankada kalan param varmı 5411 Sayılı Bankacılık Kanunu’nun 62. maddesine göre, bankalar nezdindeki mevduat, katılım fonu, emanet ve alacaklar, on yıl içinde aranmaması halinde zaman aşımına tabi oluyor.

Kategori : Ekonomi - Etiketler : - Tarih : 30 Mart 2014

Yorumlar (7)
 • 23 Nisan 2014 tarihinde Mustafa tarafından

  üzgünüm ama bu site hiç bir işe yaramıyor adımı büyük küçük baş harfi büyük
  hepsi küçük
  türkçe karakter olmadan
  her şekilde denedim ama hesabım olduğunu bildiğin halde bankalarda bulamadım diyor.

 • 23 Nisan 2014 tarihinde viki tarafından

  Merhabalar

  Belli bir süre öncesine kadar inaktif hesaplarınızı bulabiliyorsunuz. Güncel aktif hesaplar sorgulanmıyor.

 • 26 Nisan 2014 tarihinde sedocak tarafından

  İlgili link sadece 10 yıldı işlem görmemiş bakiyeli hesapları gösteriyor.

 • 26 Nisan 2014 tarihinde Kullanıcı Adı tarafından

  Tamam anladikta 10 yil güncellenmeyen hesaplar zaten hazineye devrediliyosa bu hesabi bilmenin yada bulmanin bana ne fayda sagliycani anlamadim benim icin onemli olan 10 yilini doldurmamis hesap isletim ucreti kesilmeye musait olan hesaplari bulmak

 • 28 Nisan 2014 tarihinde SÜLEYMAN tarafından

  KİMSE UYARI YAPMADI. KREDİ KARTI GAGALAMAYA ÇALIŞIRKEN ARARSINIZ, HESABINI KAPAT DİYE ARAMAZSINIZ. İNAT KAPATMIYORUM ULENİ PARAYIDA ÖDERSEMADİYİM

 • 02 Mayıs 2014 tarihinde erik tarafından

  internet üzerinden banka hesabını öğrenebilirmiyim

 • 09 Mayıs 2014 tarihinde Kullanıcı Adı tarafından

  HÜSEYİN BEKAR

 • Yorum Yaz
  İsim :
  Yorum :