Günlük Yaşantımızda Küçük Şeylerden Mutlu Olmayı Unuttuk Mu (Kısa Kompozisyon)

Günlük Yaşantımızda Küçük Şeylerden Mutlu Olmayı Unuttuk Mu (Kısa Kompozisyon)

İnsanlar hayatta kaldıkları süre boyunca ufak ve küçük şeylerle de mutlu olabilirler. Bu yazımızda günlük yaşantımızda küçük şeylerle mutlu olmanın yolları hakkında keyifli bir kompozisyon paylaşıyoruz. Mutlu olmak için neler yapmalıyız? Yoksa mutlu olmayı unuttuk mu? Sizler de bu metinle ilgili görüşlerinizi dile getirebilir, beğendiğiniz makaleleri aşağıda ki yorum bölümünden paylaşabilirsiniz.

günlük yaşantımızda küçük şeylerden mutlu olmayı unuttuk mu

Küçük şeylerle mutlu olamıyoruz. Gözlerimiz hep yükseklerde. Namaz kılıyoruz. Günlük ibadetlerimizi yapıyoruz. Güzel dinimizin dünya hayatını bir oyun eğlenceden ibaret olduğunu vurgulayışını ve çeşitli ayetlerle tasvir edişini okuyoruz. Dünyalık mevzularda kendimizden alttakileri ahiretlik mevzularda Allah’ın muttaki kullarını örnek almamız gerektiğini biliyoruz.

Bir doyumsuzluktur gidiyor. Hamd eden insanların sayısı azaldı. Veya biz öyle olduğumuz ve bizim çevremizdeki insanlar öyle olduğu için böyle bir değerlendirme yapıyor da olabiliriz. Şunum yok bunum yok. Ah bir de şu sahibi bu sahibi olsaydım, gözlerim dünyadan açık gitmezdi o zaman, diyenleri duyuyorum da dünyaya geliş gayesinden uzaklaşmış olmak düşündürüyor beni.

Dünyada hala açlıktan ölen insanların olduğunu bilmek acı geliyor bana. Öbür taraftan da tokluktan ölenleri duyunca şaşıyorum. Kilo almak için harcıyoruz, kilo vermek için harcıyoruz. Kendi hayatımızı değil bizi başkalarının görmek istediği hayatı yaşıyoruz. İşte böyle geçip gidiyor hayat. Küçük şeylerle mutlu olamıyoruz.

Akşam çocuklarıyla bir sofrada Allah’ın verdiklerini baş başa cıvıl cıvıl bir ortamda yemek mutlu etmiyor çoğumuzu. Sıcak bir yatak, üstünden su almayan bir çatı, üşütmeyen bir ev yetmiyor mutlu olmaya. Hiç eğitim almayan insanlar mutlu oluyor da ömürlerini öğrenmeye adayanlar mutlu olamıyor. Bir makamı, mevkisi, malı mülkü olmayanlar mutlu oluyor da firavun gibi makamı Karun gibi malı olanlar mutluluk iksirinden içemiyor. Bir çoğumuzun mutlu oluruz deyip özlemini çektiğimiz yatlarda, katlarda, süit odalarda yaşayanlarda mutlu değil bir taraftan. Mutlu olacağım diye bir hiçin arkasından koşup dururken bitiveriyor hayat.

Elimizdekilerle mutlu olmasını bilelim. Onları kaybetmeden değer vermeyi öğrenelim. Sonra giden dönmüyor ve biz hayıflandığımızla kalıyoruz. Bazen bir sıcak çorba mutlu etsin bizi, bazen bir tebessüm ısıtsın içimizi, bazen çektiğimiz sıkıntıların bile bir nimet olduğunun farkına varalım. Hayata gülümseyelim. Küçük şeylerle de mutlu olmayı öğrenelim.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 16 YORUM
 1. dsfgbn diyor ki:

  bunla ilgili yazı

 2. Anonim diyor ki:

  çok teşekkürlerimi sunarım

 3. nihahahaaaaa diyor ki:

  çok kötü

 4. derya diyor ki:

  çoooooooooooooooooooooooook teşekkürler ♥♥♥♥

 5. rana diyor ki:

  çok teşekkürler

 6. Ayşe diyor ki:

  Çok teşekkürler çok işime yardı

 7. mira demirci diyor ki:

  süper bir şey bu

 8. özge diyor ki:

  süperrrrrrrr

 9. Anonim diyor ki:

  çok güzel yazanın eline sağlık

 10. simge diyor ki:

  😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

  1. nazlı diyor ki:

   34 kere gülmek yetmez gözünü kamaştırırken gülmek yeter teşekürler ben de bunu öğrenmeye çalışıyordum

 11. simge diyor ki:

  ama çok güzel yazmışlar teşekkür ederim yapan kişi

 12. simge diyor ki:

  kompozisyon değil ama komposizyon çıktı. 😀

 13. zehra diyor ki:

  daha kısa yazamadınız mı ? ne biçim ödev bu

 14. ceylinsu demir diyor ki:

  çok saolun çok işime yaradım

 15. Kullanıcı Adı diyor ki:

  teşekkürler çok iyi geldi yoksa şimdi burda olmazdım

BİR YORUM YAZ
Genel