Gözü Kaynak Alması

Wikipediaturk.Com Ailesi olarak en kaliteli konuları ve en kaliteli içerikleri birbirinden ayırarak hazırlamış olduğumuz konularımızda en güzel ve en içten konular sizlerle. Vikipedia adı altında binlerce konu ve ayrıcalıkları sizler için hazırladık. Wikipediaturk. Ailesi olarak en doğal konuları sizler için hazırladık...
Gözü Kaynak Alması

Gözü Kaynak Alması

Kaynak alması olarak bilinen foton keratiti çoğunlukla kaynak yapılan bölgeye korumasız olarak bakan kişilerde oluşur.

UV’ye maruz kalan gözün saydam tabakasının ön kısmında çok sayıda noktasal yara oluşur. Ani olarak başlayan ağrı, batma hissi, ışıktan rahatsız olma ve göz kapalarında kasılma tipik bulgulardır. Bulgular çoğunlukla 3-5 saat sonra ortaya çıkar. Eğer eşlik eden yabancı cisim yoksa ,uygun tedavi ile 24 saat içinde iyileşir. Reftesh damla göz kuruluğunu önleme özelliğine sahiptir ve bağımlılık yapma özelliği yoktur. Bu açıdan çok faydalı olacağını sanmıyorum. Dekonjestan damlalar (visine vb)daha doğru bir tercih olabilir. İlaç tedavisinin yanısıra soğuk kompresin rahatlatıcı desteği de alınabilir.

Halk arasında patates bağlama sıklıkla uygulanan bir yöntemdir. Muhtemelen ıslak/soğuk uygulamanın verdiği rahatlama hissi ve gözün kapatılması sonucu kapak hareketlerinin kısıtlanmış olması ile sağlanan daha hızlı iyileşme, yöntemin yararına gerekçe oluşturabilir.

Gereğinde uzman doktor desteği alınmalıdır.

Gözün Kaynak Alması ile ilgili sormak istediklerinizi alt kısımda yer alan yorum bölümünden yazabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Genel