General Mobile Discovery İnceleme Fiyatı Ve Özellikleri

Wikipediaturk.Com Ailesi olarak en kaliteli konuları ve en kaliteli içerikleri birbirinden ayırarak hazırlamış olduğumuz konularımızda en güzel ve en içten konular sizlerle. Vikipedia adı altında binlerce konu ve ayrıcalıkları sizler için hazırladık. Wikipediaturk. Ailesi olarak en doğal konuları sizler için hazırladık...

General Mobile Discovery İnceleme Fiyatı Ve Özellikleri General Mobile tarafından üretilen en şık, güzel ve mantıklı olan cep telefonu olarak Discovery gösterebiliriz. Önceki tasarım ve özelliklere göre gözle görülür bir şekilde geliştirilme yapılmış. 134x68x7.9 mm ölçülere sahip Discovery’nin yumuşatılmış köşeli yapısı telefona ayrı bir hava katmış diyebiliriz. Genel olarak hoş bir tasarıma sahip olan Discovery’nin bana göre tasarım anlamındaki tek kusuru arka kapağının çok sade bir tasarıma sahip olması. Telefonun belki en ince telefon değil ama oldukça ideal bir kalınlığa sahip.

Telefonda işlemci olarak 1.2 GHz hızında çalışan 4 çekirdekli Cortex A7 bulunuyor.1GB ram,4GB rom alanına sahip olan Discovery’e 32GB’a kadar micro sd kart takabilmek de mümkün. Uygulamaları hafıza kartına yükleyebilmek için root yapmanıza gerek kalmayan Discovery’de uygulama kurulumu sırasında dahili depolama alanına mı hafıza kartına mı kurmak istediğiniz size soruluyor ve seçiminize göre kurulum işlemi gerçekleşiyor.

Güçlü donanımları sayesinde Discovery sizi performans bakımından üzmeyecektir.4.7 inçlik IPS ekranın çözünürlüğü ise 1280×720 piksel iken parlaklık değeri 312 ppi gibi iyi bir seviyede. Çözünürlüğün en doğru seçim olduğunu söylemeliyim zira bana göre Full HD telefonlar için oldukça gereksiz.8 megapiksel flaşlı otofokus arka kameraya ve 2 megapiksel ön kameraya sahip olan Discovery’nin Dokun-Odakla,Görüntü Sabitleme,Yüz ve Gülücük yakalama gibi ek birçok fonksiyona sahip olduğunu belirtelim.Arka kameranın video kayıt çözünürlüğü ise 1280×720 piksel.

MP4,3GB,AVI gibi full hd videoları oynatabilen General Mobile Discovery’de DTS ses desteğide mevcut.

General Mobile Discovery’nin enerji ihtiyacı 1800 mAh’lık Lityum-ion pilden karşınalanıyor ve General Mobile’a göre telefon tam şarj ile 4.5 saat video oynatabiliyor yada 5.5 saat civarı webde gezinme imkanı sunabiliyor. Telefonun belki en büyük kusuru bataryası. Discovery maalesef yoğun kullanımda bir günü çıkartabilecek bir pil kapasitesine sahip değil. Android 4.2 Jelly Bean işletim sistemi ile gelen telefonun OTG desteği maalesef yok. Telefonun sar değeri ise 0.832w/kg kabul edilebilir bir değere sahip.

Kutu içeriğinden kulaklık,ekran korucu gibi aksesuarlarla gelen Discovery’nin Telpa garantisinde olduğunu belirtelim. 599 TL’den satışa sunulan General Mobile Discovery’nin iyi satış rakamlarına ulaşacağını düşünüyorum.

General Mobile Discovery İncelemesi İle İlgili Paylaştığımız Videoya Da Göz Atabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Genel