10 bin Koruma Memuru Alınacak Koruma Memuru Başvuru Formu

Wikipediaturk.Com Ailesi olarak en kaliteli konuları ve en kaliteli içerikleri birbirinden ayırarak hazırlamış olduğumuz konularımızda en güzel ve en içten konular sizlerle. Vikipedia adı altında binlerce konu ve ayrıcalıkları sizler için hazırladık. Wikipediaturk. Ailesi olarak en doğal konuları sizler için hazırladık...
10 bin Koruma Memuru Alınacak Koruma Memuru Başvuru Formu

10 bin Koruma Memuru Alınacak Koruma Memuru Başvuru Formu

Kimler koruma memuru olabilir? 2013 yılı 10 bin koruma memuru alımı şartları belli oldu. Koruma memuru başvuruları ne zaman başlayacak, koruma memuru olmak için gerekli koşullar nelerdir .. İşte detaylar :

Son günlerde üniversiteler ve statlarda yaşanan acı hadiselerden sonra ilgi koruma memurlarının üstüne yoğunlaştı. Yeni alınacak koruma memurları için aranan şartlar neler?

EGM KONU İLE ALAKALI DUYURU YAYINLADI

Emniyet Genel Müdürlüğüne (EGM) oldukça fazla soru gittiğinden dolayı Emniyet Genel Müdürlüğü 2013 Koruma Memurluğu Alımı Duyurusu yayınladı.

Emniyet Genel Müdürlüğünün Resmi açıklaması aşağıdadır.

“Emniyet Genel Müdürlüğüne “Koruma Memuru” alınması projesi ile ilgili gelen yoğun sorular, talepler ve bazı basın yayın kuruluşlarında yer alan haberler nedeniyle aşağıdaki açıklamanın yapılmasına gerek duyulmuştur.

Emniyet Genel Müdürlüğüne “Koruma Memuru” projesi kapsamındaki kanun çalışmaları devam etmektedir.

Bu aşamada, herhangi bir personel alımı söz konusu değildir. “Koruma Memuru” alımı ile ilgili hususlar, tasarı çalışmaları sonuçlandıktan sonra ayrıntılı olarak kamuoyuyla paylaşılacaktır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

10 BİN KORUMA MEMURU KADROSU AÇILDI

Kamuda 10 bin yeni koruma memuru kadrosu açıldı. Bu uygulamayla Hükümet; statlarda, üniversite ve devlet öğrenci yurtlarında güvenliği sağlamak için önemli adımlar atmış olacak.

TBMM’nin açılmasıyla birlikte hemen, 6222 sayılı yasada değişikliğe gidilerek; statlarda ve üniversitelerdeki özel güvenliğin yerine, devlet memuru statüsünde “koruma memurlarının” yerleştirilmesi kararı çıkarılacak.

6222 sayılı Spor’da Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine dair Kanun yasada değişikliğe gidilmesinden sonra, 10 bin kişilik kadro tayin edilecek.

Koruma memurluğu için adayların hem üniversite mezunu olması hem de güvenlik sertifikasına sahip olması gerekiyor. Başvuranlar adayların, KPSS sonucuna bakılarak sırayla kadro verilecektir.

KORUMA MEMURLARI İL EMNİYET MÜDÜR YARDIMCISINA BAĞLI OLACAKLAR

Statlarda, üniversitelerde ve devlet öğrenci yurtlarında görev yapacak olan koruma memurları, İçişleri Bakanlığı’na bağlı ve Doğrudan da, görev yaptıkları ilin emniyet müdür yardımcılarından birine bağlı olarak görev yapacaklar. Silah taşıma ruhsatları da bulunacak.

NEDEN KORUMA MEMURLARINA İHTİYAÇ DUYULDU?

Gençlik ve Spor Bakanlığı yetkililerinin yaptığı açıklamaya göre , statlarda, üniversitelerde ve devlet öğrenci yurtlarında güvenliğin özel güvenlikçiler yerine, devlet memurlarına verilmesi kararının altında yatan nedenin “hesap verebilirlik” ilkesidir.

Yetkililer, yine UEFA ve FİFA kurallarına bağlı kalarak, yeni “koruma memurlarının” üniforma değil, sivil görevlerine uygun bir kıyafet giyeceklerini açıkladı.

NE KADAR MAAŞ ALACAKLAR!

Emniyet Genel Müdürlüğü’nün koruma memuru alımına ilişkin hazırladığı kanun değişikliği tasarısına son şekli verildi.

Polis teşkilatına ilk etapta 10 bin, daha sonraki aşamalarda ise 20 bin koruma memuru alınacak. Alımlar 3 yılda tamamlanacak.

Koruma hizmetleri, stadyumlar ve üniversitelerin güvenliği silahlı görev yapacak 30 bin koruma memuruna emanet edilecek.

Yaş sınırı 28 olacak. 6 ay eğitim verilecek. Bin 800 ile 2 bin TL maaşla kadrolu olarak işbaşı yapacak

Koruma Memuru Alımları Hakkında Sorularınız İçin Yorum Bölümünü Kullanabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 11 YORUM
 1. Zümrüt dedi ki:

  Lise mezunuyum daha bu yil aldim ben güvenlik sertifikası aldim bana hak doguyormu

 2. ilker dedi ki:

  başvurular ne zaman başlayacak tarihleri ne zaman belli olacak

 3. muhammet dedi ki:

  Başvurula ne zaman başlayacak Arkadaşlar Haberi Olan Varsa Yazsınnn ?????

 4. SON OSMANLI OĞUZHAN,DEDEMİN ADIDA OĞUZHAN DI dedi ki:

  BAŞVURULAR NE ZAMAN BAŞLAYACAK LÜTFEN BİZİ BİLGİLENDİREN HEYECAN DAN SİGARAYI YEDİM

  1. SON OSMANLI OĞUZHAN,DEDEMİN ADIDA OĞUZHAN DI TARİH BELLİ DEĞİL 13.YY ) dedi ki:

   BAŞVURULAR NE ZAMAN BAŞLAYACAK LÜTFEN BİZİ BİLGİLENDİRİN DEDEMİ RÜYAM DA GÖRDÜM TAM SENLİK Bİ MESLEK TORUN DEDİ SEN BİRAZ DELİSİN DEDİ
   Türk milletinin ilk ve büyük hakanı OĞUZHAN DI. Bu çocuğun yüzü gök gibi parlaktı. Ağzı ateş kızılı, gözleri ela, saçları ve kaşları kara idi. .Ayağı öküz ayağı gibi (kuvvetli), beli kurt beli gibi (ince), omuzları samur omuzu gibi, göğsü ayı vücudu gibi (kuvvetli) ve bütün vücudu tüylü idi. Yılkı güder, ata biner, av avlardı. Şehri korumak gerek, sen şehri iyi sakla (koru), vuruşgulardan sonra bize gel.DEDEMİN BANA VASİYET ETTİĞİ SÖZ HİÇ UNUTMAM O YÜZDEN BURDAYIM ARKADAŞLAR.ARKADAŞLAR BEN DE DEDEM GİBİ BİRAZ İRİYİM AMA DÜŞMANA KORKU ZÜLEME KARŞI HAKSIZLIĞA KELLE UÇURMA DOSTTA GÜVEN VATANA HİZMET ŞEHRİMİ KORUMAK İÇİN BURDAYIM ARKADAŞLAR

 5. master dedi ki:

  lise mezununa olmuyomu bu kanun silahlı sertifikam var lise mezunuyum 25 yaşındayım daha ne olsun yaw bu devlet

 6. cuma dedi ki:

  arkadaş başvuru oldugunda illaki duyacagızdır

 7. Anonim dedi ki:

  @leyla
  daha belli bişe yok arkadaşlar

 8. leyla dedi ki:

  arkadaşlar ne zaman başvuru yapılacak ve internet üzerinden mi yapılacak başvuru?

 9. abdullah dedi ki:

  başvuru ne zaman

 10. hayri dedi ki:

  nasıl ve nerden başvuru yapacagız

BİR YORUM YAZ
Genel